Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Sędzia Piotr Gąciarek został odsunięty od orzekania przez nominata ministra Ziobry - Piotra Schaba.

Sędzia Piotr Gąciarek został odsunięty od orzekania przez nominata ministra Ziobry - rzecznika dyscyplinarnego i prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie Piotra Schaba.

 13 września sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Piotr Gąciarek otrzymał zarządzenie prezesa tego sądu Piotra Schaba o odsunięciu od orzekania na okres miesiąca. Sprawę przekazano do sądu dyscyplinarnego. W zarządzeniu czytamy, że natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego zarządzono z uwagi "na istotne interesy służby i powagę sądu w związku z faktem, że /... /odmówił on orzekania i nie wypełnił swoich obowiązków służbowych w dniu 13 września 2021 r."

 Przypominamy, że 6 września br. sędzia Gąciarek złożył oświadczenie o odmowie orzekania ze Stanisławem Zdunem, awansowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie przez neo-KRS. W oświadczeniu sędzia zaznaczył, że odmawiając orzekania w jednym składzie z osobą do tego nieuprawnioną "działa zgodnie z własnym sumieniem i złożonym ślubowaniem sędziowskim, obligującym do wiernego służenia Rzeczypospolitej Polskiej oraz stania na straży prawa."

 Pełny tekst oświadczenia sędziego Gąciarka dostępny jest pod poniższym linkiem

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4392209134158777&id=173895439323522

Zdjęcie sędziego: Agencja Gazeta


Drukuj   E-mail