Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

O przygotowaniach do pierwszego protestu sędziów w obronie niezawisłych sądów - piszą Krystian Markiewicz i Bartłomiej Przymusiński

"Mamy więc czasy, gdy tacy sędziowie jak Igor Tuleya i Paweł Juszczyszyn płacą osobistą cenę za wypełnianie sędziowskich powinności. Ceną tą jest uniemożliwienie wykonywania pracy, obniżenie wynagrodzenia, hejt w mediach publicznych, poniewieranie w ustach polityków."

Prof. Krystian Markiewicz, Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” oraz Bartłomiej Przymusiński, Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”, w wywiadzie dla gazety wyborczej o przyczynach i przygotowaniach protestu w obronie represjonowanych sędziów - 18 każdego miesiąca.

Całość dostępna tutaj: https://wyborcza.pl/7,162657,26678137,niezawisli-sedziowie-to-ostatnia-barykada-jesli-peknie-to.html


Drukuj   E-mail