Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Nie damy się złamać, 9 czerwca przerwiemy rozprawy, będziemy z Igorem Tuleyą – apel zarządu IUSTITII

Nie damy się złamać. Politycy nie mogą ingerować w wyroki. Nas, sędziów, łączy niezależność, dlatego chcemy wesprzeć Igora Tuleyę, który ma zostać oskarżony w związku z wydaniem orzeczenia

1

To może za chwilę dotyczyć każdej sprawy, dlatego apelujemy, aby 9 czerwca 2020 r. o godzinie 9.00 przerwać na 30 minut prowadzone czynności procesowe w geście solidarności z sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie Igorem Tuleyą.

2

Tego dnia o tej godzinie Izba Dyscyplinarna w budynku Sądu Najwyższego rozpocznie postępowanie dotyczące rozpoznania wniosku Prokuratury Krajowej o zezwolenie na pociągnięcie sędziego Tulei do odpowiedzialności karnej. Postępowanie Prokuratury zmierzające do przedstawienia zarzutu karnego za działalność orzeczniczą traktujemy jako niedopuszczalną ingerencję w niezawisłość sędziowską i przejaw represji wobec sędziego, który publicznie sprzeciwia się łamaniu praworządności.

3

Liczymy, że sędziowie, którzy w tym czasie nie orzekają,  przyjadą do Warszawy na Plac Krasińskich przed SN, aby w ten sposób wesprzeć naszego Kolegę. 

W przeddzień rozprawy, 8 czerwca o g. 18 w 150 miastach w Polsce odbędą się przed sądami zgromadzenia solidarności z sędzią Igorem Tuleyą.

67

54


Drukuj   E-mail