Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Sędzia Anna Bator-Ciesielska przewodnicząca składu odmówiła orzekania z Z-cą Rzecznika Dyscyplinarnego Michałem Lasotą (tvn24.pl)

Portal internetowy tvn24.pl poinformował, że sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Anna Bator-Ciesielska odmówiła orzekania w rozprawie wspólnie z sędzią Michałem Lasotą, Zastępczą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych i zadała pytania prejudycjalne w tej sprawie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - dowiedzieli się reporterzy TVN24. (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/anna-bator-ciesielska-odmowila-orzekania-z-michalem-lasota-zastepca-rzecznika-dyscyplinarnego-sedziow,970100,s.html,970100,s.html

Wcześniej Pani Sędzia podjęła tożsamą decyzję co do orzekania z innym Zastępcą Rzecznika - Przemysławem Radzikiem. Szczegóły tutaj: https://www.iustitia.pl/postepowania-dyscyplinarne/3306-co-zarzuca-rzecznik-dyscyplinarny-sedzi-annie-bator-ciesielskiej


Drukuj   E-mail