Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia

 

BartlomiejStarostaPrzewodniczący: Bartłomiej Starosta

Sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie, Wydział I Cywilny, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2005-2008 asesor sądowy w Sądzie Rejonowym w Sulęcinie (sprawy karne, cywilne, wieczystoksięgowe), od 2008 r. sędzia tego Sądu w Wydziale Cywilnym. Przez dwie kadencje Prezes Oddziału SSP „Iustitia” w Gorzowie Wlkp. W latach 2011-2013 członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Od 2017 r. Przewodniczący Stałego Prezydium Forum Współpracy Sędziów. Laureat Honorowej Odznaki Iustitii 2019.

 

 

MonikaCiemiegaCzłonek: Monika Ciemięga

Sędzia Sądu Rejonowego w Opolu, III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2003-2007 asesor sądowy w Sądzie Rejonowym w Opolu (Wydziały Gospodarczy i Rodzinny), od 2007 r. sędzia tego Sądu, w latach 2013-2017 wiceprezes. Od 2018 r. Wiceprezes Oddziału Opolskiego SSP „Iustitia”. Od lutego 2019 r. członek Zarządu Fundacji Edukacji Prawnej Iustitii. Współzałożycielka i współorganizatorka Opolskiej Kafejki Prawnej. Kocha kino i podróże. Laureat Honorowej Odznaki Iustitii 2019

 

 

AgnieszkaWojnarowiczPoslusznaCzłonek: Agnieszka Wojnarowicz-Posłuszna

Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, w służbie sędziowskiej od 1999 roku, z doświadczeniem orzeczniczym w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; zawodowo zainteresowana prawem prywatnym międzynarodowym


 

Kadencja upływa 9 marca 2022r.


Drukuj   E-mail