Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Paweł Juszczyszyn wygrywa przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, który potwierdza, że uchwała Izby Dyscyplinarnej odsuwająca go od pracy nie jest orzeczeniem Sądu Najwyższego

"Jestem w pełni usatysfakcjonowany dzisiejszym rozstrzygnięciem, sąd właściwie w pełni podzielił nasze stanowisko, uznał, że uchwała Izby Dyscyplinarnej z 4 lutego 2020 roku nie jest orzeczeniem SN. To oznacza, że - tak jak i wcześniej, tak tym bardziej teraz - nie ma podstawy prawnej, na podstawie której można byłoby mnie odsunąć od orzekania."

Tak sędzia Paweł Juszczyszyn odniósł się do wyroku, w którym Sąd Okręgowy w Olsztynie, że uchwała Izby Dyscyplinarnej odsuwająca go od pracy nie jest orzeczeniem Sądu Najwyższego.

Sędzia dodał, że ponownie zażąda od prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego, by natychmiast dopuścił go do orzekania.

https://tvn24.pl/polska/pawel-juszczyszyn-wyrok-sadu-okregowego-w-olsztynie-uchwala-izby-dyscyplinarnej-w-sprawie-sedziego-juszczyszyna-nie-jest-orzeczeniem-sn-5541250


Drukuj   E-mail