Wg przedstawiciela Prezydenta RP - nikt nie przekazał Kancelarii Prezydenta odpisu postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego o zabezpieczeniu. Dokumenty mówią co innego!

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie jest stroną żadnego postępowania, które toczyło się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Panu prezydentowi ani Kancelarii Prezydenta nikt żadnego postanowienia nie doręczał - tłumaczył 11 października 2018r. w tvn24 Paweł Mucha. Dodał, że "medialnie to możemy wiedzieć różne rzeczy, ale nie jesteśmy stroną" w postępowaniu przed NSA.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mucha-o-powolaniu-nowych-sedziow-sadu-najwyzszego-rozmowa-piaseckiego,875235.html,3/mucha-o-powolaniu-nowych-sedziow-sadu-najwyzszego-rozmowa-piaseckiego,875235.html
Tymczasem jak wynika z poniższych dokumentów, 8 października 2018r. czy 3 dni przed wywiadem prezydenckiego przedstawiciela i 2 dni przed nominacjami Prezydenta Andrzeja Dudy - wpłynęły do niego dokumenty wśród których był również odpis postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego o udzieleniu zabezpieczenia.
Treść dokumentu z potwierdzeniem odbioru w Kancelarii Prezydenta RP (pdf).