Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Materiały Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej przedstawione podczas II Kongresu Prawników Polskich

Podczas I Kongresu Prawników Polskich podjęto decyzję o powołaniu Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej. Po 2 latach, podczas II Kongresu Prawników Polskich w Poznaniu Komisja ta opublikowała część opracowanych przez siebie materiałów. To jedynie wycinek prac Komisji gotowy do prezentacji. Lista projektów: Projekt zmiany Kodeksu karnego w części dotyczącej walki z mową nienawiści - pobierz projekt (docx) Ustawa o obywatelskich sędziach handlowych oraz o zmianie niektórych inny...

Uchwała II Kongresu Prawników Polskich

Ochrona praw i wolności konstytucyjnych wymaga niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądownictwa, adwokatów, radców prawnych oraz samorządów zawodów zaufania publicznego, przy oczywistym poszanowaniu porządku konstytucyjnego Państwa. I. Jako Kongres Prawników Polskich domagamy się wprowadzenia regulacji uwzględniających poniższe postulaty: 1. Samozarządzanie sędziów wraz z Krajową Radą Sądownictwa zamiast nadzoru Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego...

Wspieraj niezależnych sędziów!

Zapraszamy na transmisję online przebiegu Kongresu Prawników Polskich z Poznania (FB)

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem Kongresu Prawników Polskich zapraszamy do oglądania transmisji online, która dostępna będzie tu:

https://www.facebook.com/sedziowie/videos/873178286366447/

https://www.facebook.com/sedziowie/

sędzia Dorota Zabłudowska zaprasza na Kongres Prawników do Poznania

prof. Marcin Matczak zaprasza na Kongres Prawników do Poznania!