Sądy, które przystąpiły do organizacji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości

W dniu 23 maja 2017 r. odbędą się obchody Dnia Wymiaru Sprawiedliwości. Sądy z całego kraju zgłosiły swój udział w tym wydarzeniu. W budynkach niektórych sądów będą odbywały się m.in. wizyty uczniów Szkół  Podstawowych i Gimnazjalnych oraz młodzieży licealnej. Podczas tych wizyt uczniowie  będą mogli zapoznać się ze strukturą organizacyjną sądu z salami rozpraw sądowych, z wokandą, z rolą i udziałem poszczególnych uczestników postępowania sądowego. W tym dniu obywatele zainteresowani udziałem w rozprawie jako publiczność uzyskają pomoc pracownika lub wolontariusza i dostaną fioletową wstążkę.

 

Wolontariusze Fundacji Court Watch Polska, która jest partnerem wydarzenia, będą pomagać poruszać się po budynkach sądów i trafić na rozprawy w następujących sądach

1. Sąd Okręgowy w Gdańsku

ul. Nowe Ogrody 30/34

80-803 Gdańsk

2. Sąd Rejonowy Katowice – Zachód

Pl. Wolności 10

40-078 Katowice

3. Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie

uL Krakowskie Przedmieście 76

20-076 Lublin

4. Sąd Okręgowy w Łodzi

Plac Dąbrowskiego 5

90-921 Łódź

5. Sąd Okręgowy w Olsztynie

ul. Dąbrowszczaków 44A

10-543 Olsztyn

6. Sąd Okręgowy w Poznaniu

ul. S. Hejmowskiego 2

61-736 Poznań

7. Sąd Okręgowy w Toruniu

ul. Piekary 51

87-100 Toruń

8. Sąd Okręgowy w Warszawie

Al. Solidarności 127

00-989 Warszawa 

 

To jednak nie sa jedyne sądy biorące udział w akcji. Poniżej znajduje się lista sądów, które przystąpiły do świętowania w dniu 23 maja 2017 r. Dnia Wymiaru Sprawiedliwości:

Sądy Rejonowe: Sąd Rejonowy w Raciborzu,  Sąd Rejonowy w Szczecinku, Sąd Rejonowy w Gostyniu, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, Sąd Rejonowy w Cieszynie, Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach, Sąd Rejonowy w Żorach, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie, Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu, Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej, Sąd Rejonowy w Koszalinie, Sąd Rejonowy w Kluczborku, Sąd Rejonowy w Chrzanowie, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, Sąd Rejonowy w Żywcu, Sąd Rejonowy w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Szamotułach, Sąd Rejonowy w Wadowicach, Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli, Sąd Rejonowy w Inowrocławiu, Sąd Rejonowy w Grudziądzu, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, Sąd Rejonowy w Oławie, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Opatowie, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, Sądu Rejonowy w Świdnicy, Sąd Rejonowy w Nysie, Sąd Rejonowy w Pabianicach, Sąd Rejonowy w Busku - Zdroju, Sąd Rejonowy w Lubaniu, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku, Sąd Rejonowy w Opole, Sąd Rejonowy w Piasecznie, Sąd Rejonowy w Miechowie, Sąd Rejonowy w Oleśnie, Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim, Sąd Rejonowy dla Krakowa- Nowej Huty w Krakowie, Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej, Sąd Rejonowy w Szydłowcu, Sąd Rejonowy w Zamościu, Sąd Rejonowy w Grudziądzu, Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach, Sąd Rejonowy w Mikołowie, Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Sąd Rejonowy w Przeworsku, Sąd Rejonowy w Olkuszu, Sąd Rejonowy w Sandomierzu, Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej, Sąd Rejonowy w Bytomiu, Sąd Rejonowy w Sosnowcu, Sąd Rejonowy w Tucholi, Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim, Sąd Rejonowy w Sopocie, Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi, Sąd Rejonowy w Świebodzinie, Sąd Rejonowy w Sulechowie, Sąd Rejonowy w Nowej Soli, Sąd Rejonowy w Wschowie, Wydział Zamiejscowy Sądu Rejonowego z siedzibą w Gubinie, Sąd Rejonowy w Żarach, Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, Sąd Rejonowy w Kaliszu, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, Sąd Rejonowy w Jarocinie, Sąd Rejonowy w Pleszewie, Sąd Rejonowy w Kępnie, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie, Sąd Rejonowy w Białymstoku, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Sądy Okręgowe: Sąd Okręgowy w Elblągu, Sąd Okręgowy w Gliwicach, Sąd Okręgowy  w Jeleniej Górze, Sąd Okręgowy w Kaliszu, Sąd Okręgowy w Katowicach, Sąd Okręgowy w Kielcach, Sąd Okręgowy w Krakowie, Sąd Okręgowy w Krośnie, Sąd Okręgowy w Łodzi, Sąd Okręgowy w Olsztynie, Sąd Okręgowy w Poznaniu, Sąd Okręgowy w Przemyślu, Sąd Okręgowy w Słupsku, Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Sąd Okręgowy w Zielonej Górze.

Sądy Apelacyjne: Sąd Apelacyjny w Łodzi, Sąd Apelacyjny w Katowicach, Sąd Apelacyjny w Krakowie, Sąd Apelacyjny w Lublinie, Sąd Apelacyjny w Warszawie, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Wojewódzkie Sądy Administracyjne: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oraz Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie i Wojskowy Sąd Garnizonowy w Gdyni.


Drukuj   E-mail