Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Instytut CEELI rozpoczyna nowy cykl webinariów „Pod lupą”, pt. „Sądownictwo Europy Środkowo - Wschodniej w niebezpieczeństwie."

Instytut CEELI rozpoczyna nowy cykl webinariów „Pod lupą”, pt. „Sądownictwo Europy Środkowo - Wschodniej w niebezpieczeństwie." Celem cyklu jest przedstawienie najistotniejszych wyzwań, przed którymi stoi sądownictwo w kluczowych dla regionu państwach, w tym w Bułgarii, Polsce, Rumunii, Czarnogórze i na Węgrzech. Każde ze spotkań będzie poświęcone jednemu państwu i występującym w nim zjawiskom, które osłabiają wymiar sprawiedliwości i stanowią zagrożenie dla sądownictwa.

  • Co leży u podstaw ataków na sądownictwo?
  • W jaki sposób ataki te zagrażają niezależności sądownictwa i niezawisłości sędziowskiej?
  • Jaki jest aktualny kierunek działań dotyczących niezależności sądownictwa?
  • Czy istnieją jakieś kroki zaradcze lub propozycje rozwiązań?

Seminarium poświęcone Polsce: 1 grudnia 2020 roku, godz. 18.00.

Udział wezmą:

prof. Krystian Markiewicz - prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia

Małgorzata Szuleka - Helsińska Fundacja Praw Człowieka

adw. Michał Wawrykiewicz -Wolne Sądy.

Pierwsze seminarium, poświęcone sądownictwu w Bułgarii - już we wtorek 17 listopada o 18:00. W planach kolejne poświęcone Węgrom, Rumunii i Czarnogórze

Rejestracja

https://us02web.zoom.us/.../631.../WN_xRBVf-3ATQymMtiJQsC6CQ

Jednoczesnie informujemy, że przedstawicielką naszego Stowarzyszenia w Sieci Sądowniczej The CEELI Institute jest sędzia Natalia Maszkiewicz z Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia.

Więcej o pracach Instytutu: https://ceeliinstitute.org/


Drukuj   E-mail