Zaproszenie na seminarium "Wybrane zagadnienia arbitrażu międzynarodowego z perspektywy sądów polskich"

Szanowni Państwo,

Sądy polubowne stają się coraz chętniej wybieranym przed podmioty gospodarcze sposobem alternatywnego rozwiązywania sporów. Dodatkowo w ostatnim czasie zmieniono model procesowy orzekania w sprawach skarg o uchylenie wyroków sądów polubownych.

Dlatego w imieniu organizatorów Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium poświęcone „Wybranym zagadnieniom arbitrażu międzynarodowego z perspektywy doświadczeń sądów krajowych”.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła I Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf.

Seminarium odbędzie się w dniu 20 maja 2019 roku w godzinach od 09.30 do 13.30 w budynku Sądu Najwyższego w Warszawie przy Placu Krasińskich 2/4/6 – w Sali Konferencyjnej A Sądu Najwyższego (III piętro).

Spotkanie ma na celu przybliżenie Sędziom orzekającym w sprawach dotyczących orzeczeń sądów polubownych zarówno specyfiki postępowania arbitrażowego przy Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym, jak i zagadnień związanych z kontrolą wyroków sądów arbitrażowych. W załączeniu przesyłamy program seminarium.

Jako prelegenci wystąpią:

  1. dr Maria Hauser – Morel, Counsel odpowiedzialna za sprawy z Europy Środkowo-Wschodniej w Sądzie Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej
  2. dr Marcin Dziurda, Prezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w latach 2006 – 2012, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i pracownik Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego.

Seminarium kierowane jest zwłaszcza do specjalistów rozpoznających spory związane z wyrokami sądów arbitrażowych.

Dzięki współpracy obu organizacji – Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” seminarium jest wydarzeniem bezpłatnym dla uczestników. Organizatorzy seminarium nie zapewniają zwrotu kosztów dojazdu na seminarium ani kosztów noclegu. Dla wszystkich uczestników przewidziane są natomiast bezpłatne materiały szkoleniowe.

Z uwagi na znaczne zainteresowanie tematyką seminarium i ograniczoną ilość miejsc uprzejmie prosimy o zgłaszanie udziału w seminarium na skrzynkę mailową Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 13 maja 2019 roku.

Do zobaczenia w Warszawie!

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”

Międzynarodowa Izba Handlowa w Paryżu

Program seminarium (pdf)

Zaproszenie (pdf)


Drukuj   E-mail