Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Konferencja: Poland – US Conference on the Rule of Law - Warszawa - 26 czerwca 2018

W dniu 26 czerwca 2018 (wtorek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, Aula A3 odbędzie się polsko-amerykańska konferencja na temat państwa prawnego pt.: Poland – US Conference on the Rule of Law. Wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych, z Polski oraz z innych krajów, będą dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi: rozwoju, definicji i znaczenia państwa prawnego; podziału władzy, roli sądów w państwie prawa i roli samorządów terytorialnych w państwie prawnym. Konferencja będzie zwieńczeniem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1998r. Organizatorzy serdecznie zapraszają Sędziów stowarzyszonych w Stowarzyszeniu Iustitia do udziału w konferencji.
Konferencja jest bezpłatna.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.cpa20.wpia.uw.edu.pl
W czasie Konferencji przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne oraz przekaz na żywo on line.


Drukuj   E-mail