Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Publikacje prasowe

Niechlubny raport z Polską. Władza wykorzystuje pandemię do umacniania reżimów (pomorska.pl)

- To, co obecnie obserwujemy, to wprowadzenie całego szeregu ograniczeń, to ingerencja w podstawowe prawa, wolności obywatelskie - mówi sędzia Jakub Kościerzyński ze stowarzyszenia "Iustitia". - Oczywiście, każdy rozumie, czemu takie działania służą. Nie każdy jednak rozumie, że są przepisy o sytuacjach wyjątkowych, które przewidują taki stan, z jakim obecnie mamy do czynienia. Jednym z tych przepisów jest ustawa o stanie nadzwyczajnym klęski żywiołowej. Stan klęski żywiołowej może być wprowadzony w przypadku konieczności zapobieżenia katastrofom naturalnym, a taką katastrofą naturalną jest również masowe występowanie chorób zakaźnych u ludzi. Uważam, że mamy do czynienia z taką sytuacją.

Całość: https://pomorska.pl/niechlubny-raport-z-polska-wladza-wykorzystuje-pandemie-do-umacniania-rezimow/ar/c1-14921846


Drukuj   E-mail