Symulacja rozprawy, Poznań: Św. Mikołaj czy Gwiazdor? Który ma przynosić prezenty w Wielkopolsce?

Data
16.12.2019 10:00 am

Opis

https://www.facebook.com/events/627305177807159/
Św. Mikołaj czy Gwiazdor? Który ma przynosić prezenty w Wielkopolsce?

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" Oddział Wielkopolski we współpracy z Sądem Okręgowym w Poznaniu, adwokatami, radcami prawnymi oraz poznańskimi artystami organizuje symulację rozprawy sądowej dla dzieci.

Przedmiotem procesu są wzajemne roszczenia Świętego Mikołaja i Gwiazdora dotyczące obszaru działalności oraz prawa do noszenia czerwonego stroju. Czy jeden z nich powinien mieć wyłączność? Co zrobić, by nie byli myleni? Czy jest możliwa współpraca między nimi? Proces jest precedensowy, pełnomocnicy zgłosili zacnych świadków, w sprawie nie obejdzie się także bez biegłego z dziedziny etnografii. Sąd będzie miał trudne zadanie, tym bardziej, że istotne znaczenie w sprawie mogą mieć także fakty z odległej przeszłości. Czy jest możliwe kompromisowe rozwiązanie?

Scenariusz opracowali sędziowie, pełnomocnicy, ludzie Teatru oraz specjalistka w zakresie gwary poznańskiej. Udział wezmą między innymi aktorzy Teatru Nowego, Teatru Ósmego Dnia oraz Teatru Polskiego.

Spektakl odbędzie się w dniu 16 grudnia 2019 r. o godz. 10:00 w Sądzie Okręgowym w Poznaniu przy ul. Stanisława Hejmowskiego 2 w Sali Wielkiej nr 2200. 

Wszystkie wejściówki rozeszły się na pniu, toteż niestety, nie możemy Państwa zaprosić. Niewykluczone jednak, że przedstawienie - w razie sukcesu - będzie wystawiane w przyszłości.

Obsada:
Św. Mikołaj: Bartosz Buława
Gwiazdor: Marcin Kęszycki 
Anioł: Daniela Popławska
Elf: Maria Rybarczyk
Gwiazdka: Anna Langner
Renifer: Konrad Cichoń
Biegły: Witold Przewoźny
Pełnomocnicy: adw. Ewa Habryn - Chojnacka, r.pr. Andrzej Pieścik
Sędziowie: Anna Begier, Monika Frąckowiak, Bartłomiej Przymusiński

Scenariusz: Anna Begier, Małgorzata Rozmiarek - Brzezińska, Agata Podemska, Piotr Ruszkiewicz, Paulina Skorupska, Julia Szmyt