Pensum sędziowskie wg wzorców niemieckich

W związku z organizacją uroczystej konferencji „E – protokół a wymiar sprawiedliwości” będziemy gościć w dniach 31.03.-1.04.2014 r. Sędziego Sądu Apelacyjnego z Drezna Alexandra Klercha. Pan Sędzia w dniu 31 marca 2014r. podczas konferencji wygłosi wykład na temat niemieckiego systemu nagrywania rozpraw oraz zademonstruje praktycznie sposób nagrywania rozpraw przez niemieckich sędziów.

Z kolei w dniu 1 kwietnia 2014r. o godz. 9.30  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej 100, w sali 475, zaplanowane jest spotkanie Pana Sędziego Klercha z polskimi sędziami. Tematem naszego spotkania będzie „Pensum sędziowskie”.

Równomierny podział pracy i opracowanie sprawiedliwego, nienaruszającego Kodeksu Pracy pensum sędziowskiego jest najistotniejszym problemem ustrojowym, z którym od lat boryka się polskie sądownictwo. Do tej pory nie podjęto żadnych badań empirycznych w celu szerszego omówienia tego problemu. Spotkanie z Panem Sędzią Klerchem umożliwi nam wymianę doświadczeń i poznanie niemieckiego systemu pensum.

Zapraszamy wszystkich sędziów zainteresowanych poznaniem niemieckich doświadczeń oraz chętnych w przyszłości do współpracy przy organizacji konferencji poświęconej problematyce pensum sędziowskiego. W trakcie spotkanie będzie można zadawać pytania w języku polskim.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 (HKJ)