Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Przedstawicielki Iustitii w Neapolu i Amsterdamie

W dniu 10 listopada 2023 r. sędzia Monika Frackowiak uczestniczyła z ramienia MEDEL w kongresie stowarzyszenia Magistratura Democratica w Neapolu, przedstawiając aktywność stowarzyszenia Iustitia na przestrzeni ostatnich lat.

Tego samego dnia członkini zarządu Iustitii sędzia Dorota Zabłudowska wzięła udział w zjeździe sędziów Sądu Rejonowego w Amsterdamie, gdzie przeprowadziła warsztaty na temat roli sędziów w ochronie praworządności. Zadaniem sędziów było przedstawienie możliwych działań w sytuacji, gdy poszczególne bezpieczniki państwa są po kolei wyłączane. Warsztat przeprowadzony był pod hasłem: "ćwiczenia przeciwpożarowe" Każdy ma nadzieję, że pożar nigdy się nie zdarzy, ale dobrze wiedzieć, co robić, jeżeli jednak nastąpi. Warto się zatem przygotować, korzystając z doświadczeń innych.

Komunikaty

Media