Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

APEL IAWJ w sprawie sytuacji w Afganistanie

 W związku z tragiczną sytuacją w Afganistanie IAWJ wystosowało apel o pomoc.

Jak można pomóc?

 

1 - Wsparcie finansowe

IAWJ zdecydowało się zorganizować kampanię finansową mającą na celu wsparcie wysiłków stowarzyszenia. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane, aby zapewnić bezpośrednią pomoc afgańskim członkom  IAWJ w beznadziejnej potrzebie i IAWJ będzie pracować nad bezpiecznymi i sprawiedliwymi sposobami wykorzystania funduszy. Zebrane fundusze zostaną również przeznaczone na wsparcie pracy Komitetu Pomocy Sędziom (Kobietom) Afgańskim (IAWJ Afghan Women Judges’ Aid Committee), któremu przewodniczy prezes IAWJ, sędzia SN Susan Glazebrook. Do pracy Komitetu potrzebne jest wsparcie finansowego w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz wsparcie logistyczne i administracyjne w celu bezpośredniej pomocy członkom IAWJ i ich rodzinom w Afganistanie. Tłumacze IAWJ oraz personel IAWJ zaoferowali swój czas i wiedzę, aby zrealizować te potrzeby, a IAWJ chciałoby zrekompensować czas na to poświęcony z pomocą funduszy. Jeśli zostanie zebrany nadmiar środków, zostaną one wykorzystane, aby wspierać kobiety sędziów na całym świecie, które znajdują się w potrzebie.

Darowizny można dokonać czekiem (adres korespondencyjny IAWJ znajduje się poniżej); przelewem bankowym; lub za pośrednictwem strony „Darowizna” na stronie internetowej IAWJ. Przekazując darowiznę, pamiętaj o wskazaniu Komitetu Pomocy Sędziom Afgańskim (IAWJ Afghan Women Judges’ Aid Committee) w tytule  darowizny (przelewu). W przypadku pytań dotyczących darowizn lub informacji o przelewach, prosimy o kontakt z dyrektorem wykonawczym, Christie Jones, pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet Sędziów

2000 M ulica, NW

Apartament 750C

Waszyngton, DC 20036

2- Wsparcie systemowe i eksperckie

Komitet Pomocy Afgańskich Kobiet Sędziów (IAWJ Afghan Women Judges’ Aid Committee) zbiera listę zasobów i kontaktów, które mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym afgańskim członkom (sędziom). Komitet czeka na nazwiska i adresy e-mail osób kontaktowych, które mogą pomóc, a także prosimy o udzielenie wszelkich pomocnych informacji dotyczących procesu imigracyjnego lub uchodźczego w Twoim kraju, którymi możesz się podzielić. Wskazujemy, że rozważana jest możliwość zaoferowania mieszkań dla kobiet sędziów i ich rodzin, które mogą zostać przesiedlone. Jeśli istnieją zasoby do udostępnienia i mieszkania do zaoferowania, prosimy o kontakt z sekretarzem zarządu / skarbnikiem IAWJ Robyn Tupman pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3 - Listy poparcia

Na początku ubiegłego tygodnia IAWJ zaapelowało o napisanie potępiających sytuację w Afganistanie i wspierających prawników (sędziów) w Afganistanie. IAWJ nadal zachęca każde stowarzyszenie do pisania takich listów i dzielenia się nimi z odpowiednimi urzędnikami państwowymi i mediami w swoich krajach. IAWJ zwraca się również o udostępnienie tych listów bezpośrednio na adres IAWJ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , gdzie są one zbierane.

Komunikaty

Media