Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Prezydent elekt Joe Biden o rządach prawa, sądach i sędziach. „Demokracja przeżyła dzięki niezawisłym sędziom, powinniśmy być im wdzięczni.”- TVN24

https://tvn24.pl/swiat/zamieszki-w-kapitolu-przemowienie-joe-bidena-4929320

Prezydent elekt Joe Biden:

"Chciałbym powiedzieć, że nikt tego nie przewidział, ale to nie jest prawda. Przewidzieliśmy to. Było to widać. Przez ubiegłe 4 lata mieliśmy prezydenta, którego pogarda dla praworządności i konstytucji była więcej niż jasna, we wszystkim co robił."

"W trakcie kampanii mówiłem, że gramy o ważną stawkę. W centrum moich przekonań jest to, że jesteśmy rządem prawa. Nasze instytucje demokratyczne nie są reliktami poprzedniej epoki a tym, co nas wyróżnia."

"Musimy zrozumieć wagę tego, czym są instytucje demokratyczne w naszym kraju. Zobaczcie, pod jaką presją są sędziowie naszego kraju. Są pod presją urzędującego prezydenta."

"Sądownictwo nie służy woli prezydenta."

„Demokracja przeżyła dzięki niezawisłym sędziom, powinniśmy być im wdzięczni.”

Komunikaty

Media