Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Markiewicz o obradach w SN: "To nie zgromadzenie sędziów przedstawiło kandydatów, tylko pan Stępkowski" (TOK FM)

"W sobotnim głosowaniu Włodzimierz Wróbel uzyskał 50 głosów, Małgorzata Manowska - 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - 4 głosy, Joanna Misztal-Konecka - 2 głosy.

Pięćdziesięciu sędziów Sądu Najwyższego napisało do prezydenta, żeby zastanowił się przed powołaniem nowego I prezesa sądu. Przekonują, że "pozycja prezesa może być podważana i słaba ze względu na skalę uchybień podczas obrad zgromadzenia, które wybrało kandydatów na tę funkcję". Mówił o tym w TOK FM Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

- Obrady były prowadzone bez żadnego porządku. Cały czas były prowadzone przez dwóch wysłanników pana prezydenta Andrzeja Dudy w sposób polityczny. Taki, który miał zmierzać do tego, żeby przedstawić panu prezydentowi kandydatów oczekiwanych przez pana prezydenta, nie patrząc na jakiekolwiek reguły konstytucyjne, ustawowe oraz regulaminowe - opisywał."

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25970182,zakonczyly-sie-obrady-w-sn-wszystko-odbywalo-sie-na-zasadach.html

Komunikaty

Media