Sondaż: Hejtujący sędziowie nie powinni wydawać wyroków

https://www.rp.pl/Polityka/309099928-Sondaz-Hejtujacy-sedziowie-nie-powinni-wydawac-wyrokow.html

"Prawie 65 proc. badanych uważa, że powinni zostać odsunięci od orzekania (wydawania wyroków) sędziowie, których obciążają oskarżenia o udział w zorganizowanej akcji dręczenia w sieci innych sędziów, otwarcie sprzeciwiających się reformie wymiaru sprawiedliwości prowadzonej przez ministra Zbigniewa Ziobrę. Zaledwie 6,3 proc. uważa, że nie należy ich odsuwać od wykonywania zawodu, a bardzo duża grupa (29,1 proc.) nie wie, co myśleć w tej sprawie. To oznacza, że nawet zdeklarowany elektorat Prawa i Sprawiedliwości w znikomym stopniu broni protegowanych ministra sprawiedliwości. Potwierdzają to dane dotyczące zachowań i opinii elektoratów."

"Z "Kastą" w związku ze swoimi działaniami miała współpracować Emilia. W opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Gazetą" wymieniła sędziów, którzy jej zdaniem wchodzili w skład grupy. Byli to: Konrad Wytrykowski, Przemysław Radzik, Maciej Mitera, Michał Lasota, Jakub Iwaniec, Arkadiusz Cichocki, Jarosław Dudzicz oraz Łukasz Piebiak, który miał być określany mianem "Herszta". W grupie miał znajdować się także mąż Emilii, Tomasz."

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gazeta-wyborcza-hejterka-emi-podaje-kto-nalezal-do-grupy-kasta,967993.html

Poniżej infografika przygotowana przez Gazetę Wyborczą (źródło: https://www.iustitia.pl/nowa-krs-nowy-sn/3265-mapa-powiazan-wg-gazety-wyborczej-infografika)