Rzecznik Dyscyplinarny P. Schab postanawia zająć się nie tylko zarzutami wobec hejterów związanych z Min. Sprawiedliwości ale również ofiarą hejtu.

Podczas wywiadu dla tvn24 Prezes Iustitii powiedział: Mamy do czynienia z grupą i jest to obowiązkiem prokuratury, aby to wyjaśnić. Nie jestem tak naiwny, żeby sądzić, że będzie to miało miejsce jutro lub pojutrze. Nie wierzę, że w chwili obecnej mamy do czynienia z niezależną prokuraturą. Prokuratura miałaby wyjaśniać to, co się dzieje w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którego czele stoi prokurator generalny Zbigniew Ziobro⁉️ Miałaby zaszkodzić swojemu szefowi? - pytał.

https://www.tvn24.pl/dymisja-lukasza-piebiaka-krystian-markiewicz-z-iustitii-w-faktach-po-faktach,962662,s.html,962662,s.html

W tych okolicznościach rzecznik dyscylinarny Piotr Schab wyręcza prokuraturę i ogłasza, że wszczyna postępowanie wyjaśniające nie tylko w sprawie sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości, ale również w celu weryfikacji prawdziwości "paszkwila", który wg onetu rozsyłała Emilia przy akceptacji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

źródło: http://rzecznik.gov.pl/

http://rzecznik.gov.pl/wp-content/uploads/2019/08/Komunikat-Onet-Zdyskredytowanie.pdf

Prezes Iustitii komentuje to w ten sposób: - To nie jest ani pierwsze, ani ostatnie postępowanie rzecznika dyscyplinarnego wobec mnie - mówi nam szef "Iustitii" sędzia Krystian Markiewicz. - Jednak jako coś niesamowitego traktuję to, że - zamiast zająć się "organizatorami hejtu", związanymi z MS - rzecznicy kontynuują hejterski wątek z anonimowego paszkwilu na mój temat -

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-piebiaka-rzecznik-dyscyplinarny-piotr-schab-reaguje-na-publikacje-onetu-i/k410wt8