Zaproszenie na szkolenie „Implementacja prawa UE do polskiego porządku prawnego oraz standardy aktywności sędziego w przestrzeni publicznej”

Warszawa 15 sierpnia 2019 roku

Szanowni Państwo,

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Edukacji Prawnej IUSTITIA, dostrzegając potrzebę doskonalenia stosowania prawa unijnego w krajowym porządku prawnym, mają przyjemność zaprosić sędziów sądów powszechnych na 2,5-dniowe, wyjazdowe szkolenie „Implementacja prawa UE do polskiego porządku prawnego oraz standardy aktywności sędziego w przestrzeni publicznej”.

Program szkolenia przewiduje równolegle prowadzone wykłady z zakresu praw konsumentów i kredytów frankowych (prawo cywilne) oraz gwarancji procesowych uczestników postępowania karnego (prawo karne, prawo rodzinne), wykład na temat mowy nienawiści, zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w internecie, a także – dla zainteresowanych - warsztaty związane z wizerunkowymi aspektami służby sędziego. Zajęcia poprowadzą sędziowie Sądu Unii Europejskiej Nina Półtorak i Krystyna Kowalik – Bańczyk, Pierwszy Rzecznik Generalny TSUE dr hab. Maciej Szpunar, Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie dr Aleksandra Sołtysińska – Łaszczyca, psycholog społeczny dr Konrad Maj i specjalista z dziedziny komunikacji medialnej Zbigniew Jankowski (w najbliższych dniach opublikujemy szczegółowy program szkolenia).

Szkolenie odbywać się będzie w dwóch terminach:

I termin – 25-27 października 2019 roku  w Hotelu Złoty Groń **** w Istebnej k. Żywca (90 miejsc)

II termin – 22-24 listopada 2019 roku w Hotelu Mistral Sport **** w Gniewinie k. Wejherowa (90 miejsc)

Każdy z terminów przewiduje jednakowy program szkolenia oraz wykłady uznanych w swych dziedzinach wykładowców. W czasie szkolenia organizatorzy zapewniają uczestnikom 2 noclegi w pokojach dwuosobowych (Gniewino) oraz częściowo trzyosobowych (Istebna).

Organizatorzy zapewniają uczestnikom materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie opłaty w kwocie 100 złotych od osoby za wydarzenia integracyjne towarzyszące szkoleniu i częściowo honoraria wykładowców na konto:

              Bank BPN PARIBAS 38 1600 1127 0003 0122 8357 6150.

Z uwagi na znaczne zainteresowanie tematyką szkolenia i ograniczoną ilość miejsc uprzejmie prosimy o zgłaszanie udziału w wydarzeniu na skrzynkę mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 września 2019 roku – ze wskazaniem wybranej daty szkolenia, imienia i nazwiska uczestnika oraz miejsca pracy. Po przyjęciu zgłoszenia organizatorzy prześlą informację o dostępności miejsc na wybranym szkoleniu oraz maila z prośbą o dokonanie opłaty, uiszczenie której kończy etap rejestracji uczestnika. Opłata nie podlega zwrotowi.

Udział w szkoleniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika w publikowanych materiałach poszkoleniowych i informacyjnych.

             Do zobaczenia na szkoleniu!

Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce