Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Otwarte Mistrzostwa Polski Sędziów w maratonie i półmaratonie! Zapraszamy do udziału!

I. Otwarte Mistrzostwa Polski Sędziów w maratonie i półmaratonie.

28.02.23 55

Z przyjemnością informujemy, że zawarte zostało porozumienie o współpracy, którego efektem będzie organizacja I. Otwartych Mistrzostw Polski Sędziów. List intencyjny w tej sprawie podpisał Krystian Markiewicz,  Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, oraz Bohdan Witwicki, Prezes Zarządu Fundacji Silesia Pro Active.

Mistrzostwa Polski Sędziów odbędą się na dystansie maratonu oraz półmaratonu, a sędziowie będą rywalizować w ramach Silesia Marathon, jednego z największych wydarzeń biegowych w Polsce, które odbędzie się 1 października 2023 r. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia imprezy tradycyjnie będzie Stadion Śląski - Narodowy Stadion Lekkoatletyczny.

Sędziowie to świadoma i bardzo aktywna grupa zawodowa. Wielu sędziów regularnie startuje w biegach ulicznych. W tym roku będą oni mieli okazję rywalizować w pierwszych, otwartych (dostępnych dla wszystkich sędziów sądów powszechnych, administracyjnych, wojskowych i Sądu Najwyższego) Mistrzostwach Polski o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

SSP IUSTITIA do największe w Polsce stowarzyszenie sędziów podejmujące liczne działania na rzecz edukacji prawnej społeczeństwa, dbające o propagowanie zasad demokratycznego państwa prawa. Stowarzyszenie jest między innymi członkiem Światowej Unii Sędziów (IAJ) oraz Europejskiej Unii Sędziów (EAJ).

- Sędziowie to ważna część społeczeństwa. Na co dzień wypełniamy swoją misję stojąc na straży praw i gwarancji obywatelskich. Mamy też swoje pasje. Jedną z nich jest bieganie. Wśród sędziów jest bardzo duża grupa osób, które po pracy zamieniają togi sędziowskie na strój sportowy. Cieszę się, że w tym roku na ulicach śląskich miast zobaczymy także sędziów, którzy razem z tysiącami innych biegaczy zmierzą się z dystansem i własnymi słabościami, walcząc w duchu sportowej rywalizacji o tytuł najwytrwalszego biegacza/biegaczki w naszej grupie zawodowej - mówi profesor Krystian Markiewicz. - Sam w tym roku nie pobiegnę, ale obiecuję dopingować na starcie i mecie wszystkich biegaczy - dodaje.

W spotkaniu uczestniczyli doświadczeni sędziowie z oddziału śląskiego SSP Iustitia: Joanna Szpunar i Jacek Sobczyński, również zapaleni biegacze. Oboje mieli okazję startować w Silesia Marathon, tak więc wspomnień biegowych nie brakowało. Dziś już oboje planują jesienny start w Mistrzostwach Polski Sędziów, z metą na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

28.02.23 44

od lewej: Jacek Sobczyński, Krystian Markiewicz, Joanna Szpunar, Bohdan Witwicki

Zasady udziału w klasyfikacji sędziów:

Zawody odbędą się w ramach 15. edycji Silesia Marathon na dwóch dystansach: maratonu i półmaratonu. Wszystkich startujących w Otwartych Mistrzostwach Polski Sędziów obowiązują regulaminy wspomnianych wyżej biegów. Zawodnik, który chce być sklasyfikowany w mistrzostwach, powinien przy rejestracji (lub logując się na swoje konto) zaznaczyć w polu wyboru zawodu „sędzia”. Dodatkowo, do 10 września br. należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informację o starcie w Mistrzostwach Polski Sędziów, podając: imię, nazwisko, przydzielony numer startowy otrzymany po zgłoszeniu się, wybrany dystans oraz nazwę sądu, w którym orzeka. Tytuł Mistrza Polski Sędziów w maratonie i półmaratonie przyznany zostanie w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn pod warunkiem startu minimum 3 zawodników/zawodniczek. Informacji organizacyjnych, dotyczących rywalizacji sportowej udziela Dorota Spaczyńska-Kaim z biura organizacyjnego Silesia Marathon: https://silesiamarathon.pl/formularz-kontaktowy/ 

Do zobaczenia na starcie!

Komunikaty

Media