Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Apel o pomoc dla sędziów z Afganistanu

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” prowadzi zbiórkę na pomoc dla kobiet-sędziów, które uciekły z Afganistanu. Kobiety-sędziowie są „wrogami numer” jeden dla Talibów. Jako osoby wykonujące funkcje publiczne, utożsamiane są z poprzednią władzą. W ich kraju groziła im śmierć. Zdecydowały się na dramatyczną ucieczkę wraz z wieloosobowymi rodzinami z Afganistanu. Wszyscy uciekali tak, jak stali. Bez pieniędzy, dodatkowych ubrań. Dziś potrzebują praktycznie wszystkiego (odzieży, butów, środków higienicznych).

Iustitia otoczyła opieką łącznie kilkadziesiąt osób. Zebrane środki pieniężnie zostaną przeznaczone na ich bieżące utrzymanie.

Do zbiorki utworzone zostało subkonto:

53 1090 1883 0000 0001 4858 5573 w Santander Bank S.A.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto. Przy dokonywaniu wpłat, prosimy o wskazanie w tytule przelewu: „darowizna na pomoc dla sędziów afgańskich”

lub za pośrednictwem zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/5aadms

Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

Komunikaty

Media