Jesteśmy niezależnym, apolitycznym i samorządnym stowarzyszeniem polskich sędziów.
Naszą główną misją jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej.
Działamy od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich Skupiamy ponad 3 500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Europejscy sędziowie murem za Igorem Tuleyą

Na stronie internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów (IAJ) pojawiła sie informacja dotycząca sędziego Igora Tuleyi oraz planowanych działań prokuratora Czesława Stanisławczyka. Poniżej treść informacji, jaka obiegła sędziów na całym świecie: 

Sędzia Igor Tuleya został wezwany na  przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej w Warszawie w dniu 20 stycznia 2021 r., o godzinie 12:00. Delegowany z prokuratury niższego stopnia, uległy wobec aktualnej władzy prokurator Czesław Stanisławczyk, zamierza postawić sędziemu Igorowi Tuleyi zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z wykonywaniu obowiązków sędziowskich. Sędzia Igor Tuleya nie zamierza stawić się na przesłuchanie, ponieważ konsekwentnie twierdzi, że orzeczenie nielegalnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o uchyleniu mu immunitetu sędziowskiego jest nieważne, w związku ze wstępnym orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Europejskie Stowarzyszenie Sędziów po raz kolejny wyraża pełną solidarność z sędzią Tuleyą i wszystkimi niezawisłymi sędziami w Polsce.

Więcej o tej sprawie można przeczytać na stronach internetowych Europejskiego Stowarzyszenie Sędziów oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”.

http://www.iaj-uim.org/news/urgent-announcement/

Komunikaty

Media