Europejskie Stowarzyszenie Sędziów (EAJ) składa życzenia świąteczne dla członków Iustitii oraz sędziów w Polsce

Zyczenia EAJ 2018

Europejskie Stowarzyszenie Sędziów złożyło w tym roku życzenia kierowane do członków Iustitii oraz sędziów niezrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu.

Za życzenia serdecznie dziękujemy !

Poniżej przedstawiamy treść życzeń.

/życzenia świąteczne - pdf-ang-pol/.

.....

Szanowne Koleżanki! Szanowni Koledzy!

Zbliża się Nowy Rok. Kiedy bierzemy do ręki noworoczny kalendarz, to czujemy, że to specjalny moment, w którym staramy się pewnie spoglądać w przyszłość, mając nadzieje, że spotka nas wszystko co najlepsze.
W tym specjalnym momencie Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów, zrzeszającego organizacje sędziowskie z 43 krajów, przesyła Stowarzyszeniu IUSTITIA oraz wszystkim polskim sędziom serdeczne życzenia oraz wyrazy solidarności i uznania dla prezentowanej odwagi, poświęcenia i wytrwałości w obronie niezależności sądownictwa.
Szczególnie chcemy podkreślić pracę, jaką wkładają członkowie Stowarzyszenia IUSTITIA w obronę zasady praworządności.
W obliczu wrogich sił wewnątrz własnego państwa Stowarzyszenie IUSTITIA pozostaje niestrudzone w dążeniu do utrzymania demokratycznych wartości i prawa polskich obywateli do bezstronnego i niezależnego sądownictwa.
Stowarzyszenie IUSITIA jest wzorem postępowania w trudnych czasach dla pozostałych narodowych stowarzyszeń sędziowskich.
Europejskie Stowarzyszenie Sędziów pragnie wyrazić swoją solidarność i solenne zapewnienie, że Stowarzyszenie IUSTITIA może zawsze liczyć na wsparcie z naszej strony. W takim samym stopniu Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów, którego członkiem jest Europejskie Stowarzyszenie Sędziów, stoi po stronie IUSTITII w walce o niezależne sądownictwo, w czasie gdy ta fundamentalna dla współczesnej cywilizacji europejskiej wartość jest zagrożona w Polsce i w innych częściach Europy.
Nadzieją na przyszłość jest to, że wielka wspólnota ludzi dobrej woli z całej Europy zjednoczyła się i niewzruszenie broni polskich sędziów przed atakami ze strony aktualnie będących u władzy sił politycznych. Jesteśmy przekonani, że w tym konflikcie zwycięży demokracja i praworządność, a odwaga Polaków w tej walce zostanie nagrodzona.

Szanowne Koleżanki i Koledzy z Polski!
Europejskie Stowarzyszenie Sędziów jest dumne, że jesteście członkami naszej organizacji i zapewnia, że nasza współpraca będzie jeszcze bliższa w nadchodzącym roku. Życzymy Wam, aby Wasze dążenie do przywrócenia prawdziwie niezależnego sądownictwa odniosło sukces.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Do Siego Roku 2019!

Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów
Prezydent José Igreja Matos